Z końcem marca na rynku crowdfundingu w Polsce pojawiła się nowa oferta inwestycyjna od firmy Constance Care S.A. – lidera na rynku rehabilitacji robotycznej i neurologicznej w Europie.
W związku z licznymi pytaniami ze strony czytelników postanowiłem przeprowadzić badanie wspomnianej spółki, której akcje notowane są również na rynku NewConnect.
Poniższy artykuł zawiera przegląd profilu działalności badanego podmiotu, jego propozycji wartości, modelu biznesowego oraz celów emisji.
Na początek przypomnijmy 👆🏼
- Wartość rynku rehabilitacji w Polsce w 2019 roku wynosiła 5,5 mld zł;
- Blisko 50% świadczeniodawców zakontraktowanych przez NFZ nie udziela świadczeń podstawowej rehabilitacji leczniczej w warunkach stacjonarnych;
- Głównymi graczami na rynku rehabilitacji medycznej w Polsce są m.in.: prywatne kliniki rehabilitacyjne , publiczne szpitale, placówki NFZ oraz przychodnie specjalistyczne.
Informacje ogólne
Constance Care S.A. to spółka działająca w branży med-tech, która swoje działania prowadzi na wielu płaszczyznach. Poniżej zamieszczony został wykres prezentujący zakres prowadzonej przez emitenta działalności.
Grafika nr.I Obszary działań prowadzonych przez Constance Care S.A.


Jak łatwo można zauważyć, firma Constance Care S.A. w swoim działaniu jest wielowymiarowa.
Głównym obszarem prowadzonych przez emitenta działań ( i najbardziej znanym) są usługi rehabilitacyjne skierowane do osób cierpiących na schorzenia narządu ruchu nabytych w wyniku zdarzeń losowych bądź przeżytych lat. Dodatkowo w ofercie spółki znajdują się typowe zabiegi rehabilitacyjne oraz możliwość odbycia konsultacji z lekarzami-specjalistami.
Miejscem, w którym emitent świadczy tego rodzaju usługi jest należące do niego renomowane Centrum Rehabilitacji Robotycznej znajdujące się w podwarszawskiej miejscowości Konstancin-Jeziorno/Kierszek. Klinika została wybudowana w latach 2013-2015 i od momentu ukończenia budowy nieprzerwanie przyjmuje pacjentów z całego świata.
Kolejnym obszarem, w którym Constance Care S.A. prowadzi działania, jest dystrybucja specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. W tym miejscu warto podkreślić jeden fakt. Otóż, zgodnie z przedstawionymi dokumentami, emitent jest wyłącznym dystrybutorem urządzeń japońskiej marki Cyberdyne na terenie Europy, a także wyłącznym dystrybutorem najnowszych egzoszkieletów marki ExoAtlet (dotyczy to modelu ExoAtlet II oraz ExoAtlet Bambino).
W ofercie emitenta znajdują się również urządzenia firmy Fujifilm, które służą m.in. do diagnostyki obrazowej.
Dodatkowo, spółka Constance Care S.A. (w kooperacji z firmą STK Technology) opracowywuje i wprowadza na rynek produkty przeznaczone do bezpośredniego stosowania w procesie rehabilitacyjnym pacjentów, a także będące elementem wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych w tym celu.
Obecnie emitent dysponuje dwoma produktami. Są to: zrobotyzowane urządzenie do rehabilitacji chodu o nazwie WANT2WALK oraz kamizelka do celów rehablitacyjnyh w terapiach prowadzonych w odciążaniu i podwieszaniu dla osób dorosłych i dzieci.
Ostatnim z obszarów prowadzonej przez spółkę działalności ( i niedawno również uruchomionej) są szkolenia i usługi doradcze. Ich zakres obejmuje m.in. kwestie związane z implementacją najnowszych technologii w procesach rehabilitacji i ich optymalizacji, wymiany doświadczeń dotyczących przygotowania pacjentów do odbycia terapii oraz doboru urządzeń o prawidłowym zastosowaniu i parametrach.
Historia powstania i rozwoju działalności
Zanim jednak firma Constance Care S.A. zyskała miano lidera na rynku rehabilitacji robotycznej w Polsce i Europie, jej poprzednik, tj. Constance Care sp.z o.o. pełniła zupełnie inną rolę.
Aby lepiej zrozumieć drogę rozwoju prowadzonej działalności przez emitenta, należy cofnąć się do roku 1995, kiedy to miało miejsce utworzenie jeszcze innego podmiotu.
Grafika nr.II Kamienie milowe w historii firmy Constance Care S.A.


Tak jak zostało to przed chwilą wspomniane, w 1995 roku powstała spółka J&J Project Management , której założycielem i pomysłodawcą był Jacek Walukiewicz. Za jej pomocą świadczył on przez 18 lat usługi w obszarze consultingu, planowania i realizacji wielu obiektów infrastrukturalnych, biurowych i przemysłowych.
W 2011 roku nastąpiła rejestracja podmiotu o nazwie Constance Care sp.z o.o., który początkowo stanowił kontynuację dotychczasowej działalności prowadzonej przez J&J Project Management.
Dopiero dwa lata później, tj. w 2013 roku, Jacek Walukiewicz podjął decyzje o realizacji autorskiego projektu związanego z budową ośrodka rehabilitacji Constance Care w miejscowości Konstancin Jeziorno/Kierszek. Następstwem podjętych działań była zmiana profilu działalności podmiotu oraz rozpoczęcie I etapu inwestycji, tj. budowy Centrum Rehabilitacji Robotycznej.
W 2015 roku, zakończono prace budowlane, a do użytku zostało oddane Centrum Rehabilitacji Robotycznej, które do dnia dzisiejszego nieustannie przyjmuje pacjentów z całego świata. Ośrodek odznacza się wykwalifikowanym personelem oraz holistycznym podejściem do zgłaszających się pacjentów, co w rezultacie przyczyniło się do nawiązania ze spółką współpracy przez japońską firmę Cyberdyne.Inc.
W ramach podpisanej umowy, ośrodek rehabilitacyjny Constance Care nabył możliwość realizacji niestosowanej dotychczas terapii cybernicznej, w trakcie której wykorzystywane jest urządzenia HAL® (Hybryd Assistive Limb) – jedyny na świecie aktywny robot przeznaczony do terapii chodu.
Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zgodnie z przyjętą przez Cyberdyne.Inc polityką zawiązywania umów, podjęta decyzja o współpracy z polską spółką stanowiła fenomen w skali światowej. W tamtym czasie, podmiot ten współpracował jedynie z 3 ośrodkami na całym świecie.
Efektem tego osiągnięcia, było podjęcie przez Państwa Walukiewicz decyzji o wprowadzeniu kolejnych technologii, które w swoim zakresie będą kompatybilne z planowanym do opracowania i wdrożenia własnym know-how w zakresie kompleksowej rehabilitacji pacjentów o nazwie Constance Care Neurosystem.
Działania te pozwoliły spółce Constance Care sp.z o.o. nawiązywać indywidualne umowy na likwidacje szkód osób poszkodowanych z największymi towarzystwami ubezpieczeniowymi w Polsce i na świecie. Mowa tu m.in. o PZU, WARTA oraz MSH International.
Dodatkowo, w 2018 roku, emitent podpisał list intencyjny dotyczący współpracy z amerykańską grupą medyczną Mt.Sinai Hospitals w zakresie II etapu planowanej inwestycji. Dotyczyło to głównie rozbudowy obecnego już ośrodka o szpital rehabilitacyjny.
W 2019 roku, spółka rozpoczęła przygotowania pod inwestycje, która poza wspomnianym szpitalem obejmowała również oddział Diagnostyczny i Rehabilitacyjny. Jednym z działań było również zmiana formy prawnej podmiotu, tj. ze sp. z o.o. na S.A.
W 2020 roku, Constance Care S.A. nawiązał współpracę z drugą japońską firmą, tj. Fujiflim. Przedmiotem umowy było m.in. utworzenie Centrum Kompetencji Innowacyjnych Technologii Medycznych, które ma funkcjonować w ramach planowanego szpitala. Ponadto, emitent uzyskał możliwość promocji i sprzedaży urządzeń tejże marki.
W 2021 roku, zarząd emitenta przygotowywał spółkę do wprowadzenia jej akcji na rynku NewConnect. Środki pochodzące z emisji akcji miały zostać przeznaczone właśnie na realizację budowy szpitala w ramach II etapu planowanej inwestycji. Debiut spółki nastąpił 3 listopada tego samego roku.
W tym samym czasie, Constance Care S.A. uzyskał zmianę przepisów dotyczących miejscowego planu zagospodarowania. Zgoda ta pozwoliła spółce na kontynuowanie działań związanych z realizacją szpitala rehabilitacyjnego, który stanowił jedno z założeń II etapu planowanej Inwestycji oraz stanowił podstawę umowy zawartej pomiędzy emitentem a amerykańską grupą medyczną Mt.Sinai Hospitals.
Niestety, w wyniku agresji Rosji na Ukrainę w lutym 2022 roku, zarząd spółki podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu planowanych działań. Natomiast, w oczekiwaniu na rozwój wydarzeń, emitent postanowił kontynuować dotychczasową działalność w obrębie opracowania i wypuszczenia na rynek wspólnie z STK Technology zorobotoyzwanego urządzenia o nazwie WANT2WALK.
W tym samym roku, Constance Care S.A. nawiązał również dwie współprace z zagranicznymi firmami. Pierwszy to producent specjalistycznego sprzętu do rehabilitacji – ExoAtlet.Inc. Przedmiotem umowy było udzielenia emitentowi prawa do wyłącznej dystrybucji dwóch modeli egzoszkieletów (tj. ExoAtlet II oraz ExoAtlet Bambino) na terenie Polski. Druga, to dobrze znana już spółce japońska firma Fujifilm, która udzieliła jej prawo do promowania i sprzedaży urządzeń przeznaczonych do diagnostyki optycznej.
Dodatkowo, emitent wspólnie z firmą SkyFi sp. z o.o. uruchomił projekt Constance in the Sky, który stanowi kolejny obszar działalności Constance Care S.A.Polega on na świadczeniu usług doradczych i szkoleniowych dla podmiotów już prowadzących działalność rehabilitacyjną lub chcących taką rozpocząć.
Obecnie, w 2023 roku ,zarząd spółki kompletuje dokumentacje potrzebną do rozpoczęcia prac budowlanych, które powinny mieć miejsce jeszcze w tym roku.
Ponadto, spółka w I kwartale tego roku podjęła liczne działania promujące profil prowadzonej przez nią działalności. Emitent był jednym ze sponsorów największych targów inwestycyjnych w Polsce o nazwie Invest Cuffs.
Dokąd zmierza Constance Care S.A.?
Zgodnie z przyjętą strategią i głównym założeniem jej pomysłodawcy i inicjatora – Jacka Walukiewicza, firma Constance Care S.A. dąży do utworzenia ośrodka odznaczającego się najwyższym światowym poziomem w zakresie oferowanych usług rehabilitacyjnych świadczonych w oparciu o technologie 5G. Obiekt ma nosić nazwę Europejskie Centrum Rehabilitacji .
Jak wygląda strategia na rok bieżący?
Przyjęty plan działań na 2023 rok jest dość prosty i klarowny. Składa się on z następujących punktów:
- rozpoczęcie budowy szpitala rehabilitacyjnego w miejscowości Konstancin-Jeziorno/Kierszek;
- przeprowadzenie badań, a następnie uzyskanie certyfikacji dla planowanego do wypuszczenia na rynek zrobotyzowanego urządzenia do rehabilitacji WANT2WALK;
- kontynuowanie działań w zakresie zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pozwalających na rozpoczęcie w przyszłości 3-ciej ( i ostatniej) fazy budowy Europejskiego Centrum Rehabilitacji;
- rozpoczęcie działalności w obszarze consultingu medycznego o nazwie Constance in the Sky;
Akcjonariat
Wykres nr. I Struktura akcjonariatu firmy Constance Care S.A.
wdt_ID | Seria Akcji | Charakter akcji | Liczba akcji |
---|---|---|---|
1 | Akcje Serii A | Imienne, uprzewilejowany | 582.500 |
2 | Akcje Serii A1 | zwykłe | 167.500 |
3 | Akcje Serii B | zwykłe | 25.923 |
4 | Akcje Serii C | zwykłe | 4.372 |
5 | Akcje Serii E | zwykłe | 2.079 |
Właścicielem największego pakietu akcji firmy Constance Care S.A. jest jej twórca Jacek Walukiewicz. Posiada on bowiem wszystkie akcji serii A, które stanowią 74,65 % całego akcjonariatu.
Wykres nr. II Struktura właścicielska Constance Care S.A.
Na koniec omawiania kwestii związanych z akcjonariatem firmy Constance Care S.A. warto podkreślić, że wszystkie akcji serii A1,B oraz C znajdują się w alternatywnym systemie obrotu NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Władze i organy nadzorcze
Zarząd firmy Constance Care S.A. jest dwuo-osobowy i stanowi go prezes zarządu – Jacek Walukiewicz oraz członek zarządu – Agata Walukiewicz. Organem nadzorującym jego prace jest Rada Nadzorcza w skład której wchodzą następujące osoby:
- Agnieszka Stasina (Przewodniczący Rady Nadzorczej);
- dr. n. med. Adam Nowiński
- prof. dr hab. n.med. Rafał Szczepan Baranowski
- dr. n. chem. Piotr Tomasz Borowicz;
- dr. n. med Paweł Stanisław Lis
Co oferuje Constance Care S.A.?
Propozycja wartości jaką emitent generuje dla swoich segmentów klientów jest bardzo szeroka. Składa się ona bowiem zarówno z produktów jak i usług.
Poniżej przedstawiono poszczególne elementy propozycji wartości spółki z podziałem na charakter prowadzonej działalności.
Działalność rehabilitacyjna
W ramach działalności rehabilitacyjnej firma Constance Care S.A. świadczy usługi na rzecz poprawy jakości zdrowia i życia osób, które w wyniku zdarzeń losowych jak również starzenia się organizmu cierpią na schorzenia bądź dolegliwości związane z aparatem ruchu.
Szczególnie przykuwającą uwagę usługą jest rehabilitacja osób po urazach rdzenia kręgowego.
Powód?
Jest ich kilka.
Po pierwsze, ośrodek należący do Constance Care S.A. jako jeden z nielicznych na świecie otrzymał prawo do wykorzystywania technologii japońskiej firmy Cyberdyne.Inc w rehabilitacji osób opartej na aktywnym egzoszkielecie HAL®.
Urządzenie to znacznie przyspiesza efekty prowadzonych terapii, a także czyni ją bardziej przyjazną dla pacjentów. Egzoszkielet japońskiej marki umożliwia uczestnikom terapii poczuć niezależność w obrębie zdolności chodzenia, a także przyczynia się do wzmocnienia zespołu mięśni w obrębie kończyn dolnych oraz poprawy wzorca chodu i równowagi.
Dodatkowo, jak pokazują badania, terapie z wykorzystaniem urządzenia HAL® przynoszą m.in. poprawę w obrębie funkcjonowania pęcherza moczowego i systemu wydalania pacjentów.
Niestety, podstawą do stosowania egzoszkieletu HAL® jest minimalna wartość sygnałów nerwowych docierających do mięśni nóg jaką każdy z pacjentów powinien posiadać. Bez ich obecności, niemożliwe jest rozpoczęcie terapii.
I właśnie w tym miejscu pojawia się kolejny powód, który potwierdza tezę, że oferta firmy Constance Care S.A. przeznaczona jest dla każdego pacjenta bez względu na stan zdrowia.
Otóż, personel Centrum Rehabilitacji Robotycznej wraz jej właścicielami opracował kompleksowy zakres cykli terapeutycznych, które powodują, że każdy ze zgłaszających się do ośrodka pacjentów ma szanse na rozpoczęcie terapii.
W ramach posiadanej infrastruktury oraz sprzętu na światowym poziomie, Constance Care S.A. przygotował trzy pakiety usług rehabilitacyjnych, które są stosowane w zależności od etapu pracy z pacjentem oraz możliwościami zastosowania urządzeń robotycznych. Są to:
Constance Care Neurosystem Przygotowanie
- Cel zajęć: wzmocnienie fizyczne i psychiczne pacjenta oraz przygotowanie go do terapii robotycznych (powrót oraz wzmocnienie sygnałów nerwowych docierających do mięśni nóg)
- Wykorzystywany sprzęt : urządzenie sEMG Noraxon-Ultim do rejestracji sygnału z elektrod EMG i innych czujników biomechanicznych, a także wszystkie sprzęty wykorzystywane w ramach terapii Constance Care Neurosystem Basic.
- Constance Care Neurosystem Basic
- Cel zajęć: przeprowadzenie terapii rehabilitacyjnej z wykorzystaniem robotów pasywnych, które przyczyniają się edukacji i reedukacji chodu wraz z możliwością wchodzenia i schodzenia po schodach
- Wykorzystywany sprzęt : stacjonarny robot G-EO System do terapii chodu, urządzenie Pelvictrainer Exio do terapii mięśni dna miednicy, urządzenie Hand Tutor do terapii czynnych ręki z biofeedbackiem.
- Constance Care Neurosystem Plus
- Cel zajęć: przeprowadzenie terapii rehabilitacyjnej z wykorzystaniem aktywnego robota HAL® w celu przywrócenia zdolności chodzenia pacjenta.
- Wykorzystywany sprzęt : aktywny robot HAL® (głównie), ale również urządzenia wymienione w ramach terapii Constance Care Neurosystem Basic.
- Constance Care Neurosystem Plus ES
- Cel zajęć: przeprowadzenie terapii rehabilitacyjnej przy wsparciu wszczepianego stymulatora zewnątrzoponowego.
- Dodatkowe informacje : rehabilitacja w ramach Constance Care Neurosystem Plus ES przeprowadzana jest we współpracy z Verita Neuro, a sam zabieg wszczepienia stymulatora odbywa się w stolicy Tajlandii.
Jakiego rodzaju są to usługi?
W gruncie rzeczy jest to pełen zakres usług oraz zabiegów rehabilitacyjnych dostępnych obecnie na rynku.
Centrum Rehabilitacji Robotycznej, w swojej ofercie, posiada terapie i zabiegi w zakresie rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, neurologopedycznej jak również neuropsychologicznej. A, dodatkowo pacjenci odwiedzający placówkę w miejscowości Konstancin Jeziorno/ Kierszek otrzymują możliwość odbycia konsultacji medycznych z takimi specjalistami jak:
- kardiolog;
- neurochirurg;
- lekarz rehabilitacji;
- neurolog
- neuropsycholog.
- pobytowej;
- wizytowej.
W przypadku trybu stacjonarnego (pobytowego) każdy z pacjentów otrzymuje zakwaterowanie na terenie ośrodka, a liczba sesji terapeutycznych w ciągu dnia oscyluje w granicach 5-6 terapii rehabilitacyjnych. Każda trwa minimum 50 minut.
Działalność dystrybucji
W ramach działaności dystrybucyjnej emitent świadczy nie tylko usługę sprzedaży danego urządzenia, ale również ( i przede wszystkim) zapewnia on kompleksowe przeszkolenie z jego użytkowania.
Obecnie, zgodnie z materiałami promocyjnymi, spółka Constance Care S.A. zapewnia sprzedaż urządzeń następujących firm:
HAL® Lower Limb
Urządzenie typu cyborg, który pozwala pacjentom wstać i chodzić. Znajduje zastosowanie w terapiach i zabiegach, podczas których jest przywracana i podnoszona sprawność fizyczna pacjentów.
Galeria nr.I Urządzenie HAL® Lower Limb






HAL® Single Joint
Urządzenie przeznaczone do rehabilitacji użytkownika w zakresie wykonywania ruchu danym stawem kolanowym, łokciowym czy skokowym zgodnie z jego intencją. Za pomocą bezinwazyjnego czujnika montowanego na powierzchni skóry pacjenta, urządzenie zbiera sygnały bioelektryczne, w oparciu o które czyta zamiary użytkownika.
Galeria nr.II Urządzenie HAL® Single Joint
Mocowanie stawu kolanowego


Mocowanie stawu łokciowego


Mocowanie stawu skokowego


HAL® Lumbar
Urządzenie o dwu-zakresowym zastosowaniu. Z jednej strony może stanowić wsparcie opiekuna w trakcie opiekowania się pacjentem. Natomiast, w drugim aspekcie, może on stanowić wsparcie samego pacjenta w codziennym poruszaniu się.
Galeria nr.III Urządzenie HAL® Lumbar






ExoAtlet II / ExoAtlet II Bambino
Urządzenie typu cyborg przeznaczone do wykonywania sesji rehabilitacyjnych w celu trenowania, a przez to i poprawy funkcji chodu oraz niezależności w wykonywaniu ruchów wśród pacjentów cierpiących na urazy neurologiczne, mięśniowe bądź spowodowane chorobami czy urazami. W zależności od wieku pacjentów występują wersje przeznaczone dla osób dorosłych jak i dzieci.







W przypadku tego producenta, emitent oferuje sprzęt i urządzenia z zakresu diagnostyki obrazowej. Są to głównie rezonanse magnetyczne oraz tomogorafy, których modele dobierane są w zależności od potrzeb zgłaszających się klientów.
Działalność producencka
W ramach działalności producenckiej, Constance Care S.A. oferuje swoim klientom dwa produkty do rehabilitacji medycznej.
1. WANT-TO-WALK
Jest to urządzenie przeznaczone do rehabilitacji chodu osób z dysfunkcją w tym zakresie. Produkt został opracowany i wyprodukowany we współpracy z firmą STK Technology. Jego przeznaczeniem jest możliwość przeprowadzenia sesji terapeutycznych w ośrodkach medycznych jak i w warunkach domowych.


Zgodnie z danymi producenta, urządzenie WANT2WALK to w pełni pzmechanioany robot umożliwiający realistyczną imitację chodzenia. Jego konstrukcja pozwala na wykonywanie naturalnych ruchów, zginanie bioder oraz (co ważne) wykonywanie chwytu dłońmi.
2. Kamizelka do celów terapeutycznych
Emitent w swojej ofercie posiada również kamizelkę rehabilitacyjną, która ma zastosowanie w odciążaniu i podwieszaniu pacjentów w trakcie sesji. Kamizelka dostępna jest zarówno dla dorosłych jak i dzieci.
Działalność szkoleniowa i doradcza
W ramach powołanego do życia w zeszłym roku projektu Constance in the Sky, spółka oferuje usługę stanowiącą połączenie usług consultingowych, rehabilitacyjnych oraz technologicznych na rynku medycznym
Co dokładnie zawierają owe usługi?
Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie emisji jest dotyczą one wdrażania raz wykorzystywania technologi pod certyfikatem „Constance in the Sky” wydawanym przez emitenta.
Jak to działa? (przykład)
Przykład: Firma posiadająca kompleks wypoczynkowy na Mazurach, może zgłosić się do firmy Constance Care S.A. z prośbą o przeprowadzenia szkolenia oraz dobór odpowiedniego sprzętu w zakresie usług rehabilitacyjnych dostępnych na rynku.
Wówczas, emitent wspiera klienta, jakim jest firma będąca właścicielem ośrodka, w uruchomieniu takowej usługi. Zabieg ten pozwala na zapewnieniu jakości świadczonych usług sygnowanych marką Constance Care.
Jak wygląda model biznesowy emitenta?
Podobnie jak w przypadku pozostałych spółek obecnych na rynku crowdfundingu, zacznę od badania segmentu klientów, do których firma Constance Care S.A. kieruje swoją ofertę.
Segmenty klientów
Zgodnie z profilem działalności badanej spółki, do grona jej klientów można zaliczyć:
- osoby wymagających terapii rehabilitacyjnych;
- w szczególności pacjentów cierpiących na schorzenia aparatu ruchu;
- placówki i ośrodki medyczne;
- właściciele kompleksów wypoczynkowych;
- jednostki samorządowe;
- lekarze i rehabilitanci;
Analiza konkurencji
Na rynku rehabilitacji w Polsce funkcjonuje wiele podmiotów, których profil działalności obejmuje świadczenie usług rehabilitacji. Głównie są to prywatne gabinety i klinki rehabilitacyjne, państwowe i prywatne szpitale, placówki NFZ oraz przychodnie specjalistyczne.
Mimo to, po dokładnym przebadaniu profilu działalności firmy Constance Care S.A. i zakresu podejmowanych działań można stwierdzić, że na rynku polskim i europejskim nie ma drugiego podmiotu o tym samym bądź podobnym sposobie funkcjonowania.
Dlaczego?
Otóż, argumentów jest kilka. Tzn:
Po pierwsze Constance Care S.A. jako jedyny podmiot świadczy usługi rehabilitacji neurologicznej.
Po drugie Constance Care S.A. jako jedyny ośrodek w Polsce ma prawo do wykorzystywania technologii HAL w procesie rehabilitacyjnym.
Po trzecie pozostałe zabiegi rehabilitacyjne świadczone w ramach oferty Constance Care S.A. przeprowadzane są przez ten sam zespół specjalistów, który uczestniczy codziennie w terapiach rehabilitacji robotycznej i neurologicznej.
Kanały
Kanały komunikacji
Emitent posiada wiele kanałów pośrednich i bezpośrednich za pomocą których komunikuje się ze swoimi klientami.
W jaki sposób?
Otóż patrząc na obszary prowadzonej działalności można stwierdzić, że emitent wykorzystuje w tym celu m.in. renomę marki Constance Care na rynku krajowym i światowym, która jest znana z uwagi na swoją specjalizacje w zakresie rehabilitacji neurologicznej i robotycznej, a także prawo do stosowania technologii HAL®.
Ponadto emitent współpracuje z różnym ośrodkami badawczymi, jednostkami samorządowymi oraz dużymi podmiotami gospodarczymi, które promują markę Constance Care posiadanymi kanałami komunikacji (mowa tu m.in. PZU, TUiR WARTA).
Kanały dystrybucji
Constance Care S.A. oferowane usługi rehabilitacyjne świadczy w ramach posiadanej infrastruktury, tzn. w ośrodku Centrum Rehabilitacji Robotycznej położonym w miejscowości Konstancin-Jeziorno/Kierszek.
W przypadku pozostałych działalności, emitent dostarcza oferowaną propozycje wartości w zależności od wskazówek otrzymywanych od klientów. W tym miejscu jeszcze raz warto podkreślić, że emitent poza dostarczeniem sprzętu do klienta zapewnia pełne szkolenia w zakresie jego użytkowania.
Kanały sprzedaży
W przypadku działalności jaką prowadzi emitent, można wnioskować, że każdy z kanałów komunikacji oraz dystrybucji stanowi kanał sprzedaży spółki.
Dlaczego?
Powód jest prosty. Otóż jakość świadczonych usług jak i wiedza oraz doświadczenie personelu i kierownictwa ośrodka stanowią główne czynniki decyzyjne w procesie podejmowania decyzji o skorzystaniu z usług emitenta.
Relacje z klientem
Charakterystyka relacji łącząca Constance Care S.A. jest dość prosta, tzn. emitent stosuje holistyczne podejście w każdym aspekcie prowadzonej działalności.
Co to oznacza?
Oznacza to, że zespół Constance Care skupia się na potrzebie klienta i w zależności od jej specyfiki dobiera pasujące rozwiązanie. Ma to zastosowanie w zakresie usług rehabilitacyjnych jak i dystrybucji sprzętu.
Kluczowe zasoby
Constance Care S.A. posiada następujące kluczowe zasoby:
Zasoby fizyczne
- budynek Centrum Rehabilitacji Robotycznej, położone w miejscowości Konstancin-Jeziorna/Kierszek;
- sprzęt rehabilitacyjny, w tym: sEMG NORAXON-ULTIM , PELVICTRAINER, stacjonarny robot G-EO System, aktywny egzoszkielet HAL® , HIL (laser wysokoenergetyczny), Hand Tutor;
Zasoby intelektualne
- marka ośrodka Centrum Rehabilitacji Robotycznej uznawana przez partnerów na całym świecie (m.in Cyberdyne.Inc, Verita Neuro.Pte.Ltd);
- autorska wiedza personelu i właścicieli kliniki w zakresie metodologii przeprowadzania sesji rehabilitacyjnych;
Zasoby ludzkie
- wizjonerzy: Jacek Walukiewicz oraz Agata Walukiewicz, którzy konsekwentnie od 13 lat rozwijają ośrodek i prowadzoną w ramach niego działalność na rynku medycznym;
- specjaliści: rehabilitanci i lekarze dostępni w ramach oferowanych konsultacji i zabiegów;
- pozostały personel administracyjny ośrodka, który na codzień zapewnia sprawne jego funkcjonowanie;
Zasoby finansowe
- dofinansowanie: środki pochodzące z NCBiR przeznaczone na opracowanie urządzenia umożliwiającego rehabilitację osób z dysfunkcją chodu, tzw. TUPTAK, a obecnie WANT2WALK
Kluczowe działania
Obecnie, zgodnie z przedstawioną strategią na rok 2023, kluczowymi działaniami z perspektywy spółki są:
- rozpoczęcie budowy szpitala rehabilitacyjnego na terenie ośrodka;
- pozwoli to na rozszerzenie zakresu usług rehabilitacyjnych oferowanych przez emitenta;
- zakończenie procesu certyfikacji urządzenia robotycznego WANT2WALK
- umożliwi to spółce rozpoczęcie sprzedaży produktu;
- uruchomienie projektu Constance in the Sky;
- działanie to poszerzy skale prowadzonej przez emitenta działalności oraz przyniesie nowe możliwości biznesowe;
Kluczowi partnerzy
Constance Care S.A. to jedna z nielicznych spółek na rynku crowdfudningu, która może pochwalić się szerokim gronem partnerów, i to dodatkowo na światowym poziomie. Mowa tu o takich firmach i jednostkach samorządowych jak:
- ExoAtlet Global S.A.;
- Cyberdyne.Inc;
- PZU S.A.
- SkyFi sp. z o.o.
- Saneo S.A.;
- TUiR Warta;
- Fujifilm Poland sp. z o.o.;
- Województwo Warmińsko-Mazurski;
- Województwo Śląskie;
Ponadto, w gronie partnerów spółki znajduje się wiele innych dużych podmiotów gospodarczych, organizacji społecznych oraz uczelni wyższych o których wielokrotnie emitent wspominał przy okazji ważnych wydarzeń (m.in. w trakcie największych targów inwestycyjnych w Polsce o nazwie Invest Cuffs, gdzie był również wystawcą).
Galeria nr.III Wybrane loga partnerów Constance Care S.A.
Strumienie przychodów
Constance Care S.A. posiada kilka sposobów w jaki generuje przychody.
Pierwszym z nich są opłaty uiszczane przez pacjentów korzystających z usług rehabilitacyjnych świadczonych w ośrodku Centrum Rehabilitacji Robotycznej.
Drugim strumieniem przychodów są środki pochodzę z dystrybucji sprzętu firm, z którymi emitent współpracuje.
Kolejnym sposobem monetyzacji posiadanych przez spółkę rozwiązań są planowane do uruchomienia usługi w ramach projektu Constance in the Sky.
Struktura kosztów
Badając firmę Constance Care S.A. można stwierdzić, że ponosi ona następujące koszty:
- wynagrodzenia pracowników ośrodka Centrum Rehabilitacji Robotycznej położonego w miejscowości Konstancin-Jeziorna/Kierszek;
- opłaty związane z utrzymaniem budynku, w którym znajduje się ośrodek;
- koszty związane z promocją marki ( m.in. sponsorowanie wydarzeń i uczestnictwo w nich)
- inne;
- uwzględniają one wszelkie koszty generowane po przez korzystanie z usług firm trzecich;
Sytuacja finansowa Constance Care S.A.
Aktywa i Pasywa
zł. Aktywa trwałe stanowiły 96,02 % tej kwoty.
Aktywa trwałe
Wśród wyróżnionych w bilansie pozycji największą wartość przyjmowały inwestycje długoterminowe, tj. aż 9 055 398,84 zł.
Drugą w kolejności pozycją ( ze względu na wielkość) są rzeczowe aktywa trwałe. Ich wartość na koniec 2022 roku wyniosła 3 061 788,68 zł.
Natomiast pozostałe pozycje, tj. wartości niematerialne i prawne oraz długoterminowe rozliczenia międzyokresowe przyjęły następujące kwoty 2 134 548,06 zł oraz 38 873,79 zł.
Aktywa obrotowe
W okresie od 1 stycznia 2022 do 31 grudnia 2022 firma Constance Care S.A. odnotowała:
- należności krótkoterminowe w wysokości 1 303 149,57 zł;
- inwestycje krótkoterminowe o wartości 62 779,82 zł;
- krótkoterminowe rozliczenia międzyokresowe w kwocie 30 368,63 zł ;
Pasywa
W badanym okresie na wartość pasywów spółki składały się: kapitał własny oraz zobowiązania i rezerwy na zobowiązania.
Kapitał (fundusz) własny
Spółka na dzień 31 grudnia 2022 roku odnotowała kapitał (fundusz) własny w wysokości 3 949 830,50 zł na który składał się:
- kapitał podstawowy (156 474,80 zł );
- kapitał zapasowy ( 5 150 642,95 zł );
- strata z lat ubiegłych ( 1 016 487,47
zł ) ; - strata netto (340 799,78 zł)
Zobowiązania
W okresie od 1 stycznia 2022 do 31 grudnia 2022, Constance Care S.A. odnotował zobowiązania i rezerwy na zobowiązania w wysokości 11 567 275,75 zł.
Na wielkość tą w największym stopniu miały wpływ zobowiązania długoterminowe, których wartość wyniosła 7 746 682,52 zł. Pozostałe pozycje przyjmowały następujące wartości:
- rezerwy na zobowiązania = 1 202 101,40 zł
- zobowiązania krótkoterminowe = 1 854 492, 24 zł
- rozliczenia międzyokresowe = 763 999,59 zł *
* Na tą wartość składają się tylko i wyłącznie inne rozliczenia międzyokresowe.
RZiS
2022
Na dzień 31 grudnia 2022 roku emitent wygenerował 2 303 683,80 zł przychodu oraz 518 330,68 zł kosztów wynikających z działalności operacyjnej. Osiągnięte wartości pozwoliły emitentowi odnotować kolejny rok z rzędu zysk ze sprzedaży. Wyniósł on bowiem 524 068,09 zł.
Po zestawieniu uzyskanego wyniku z pozostałymi pozycjami, strata netto spółki za rok 2022 była równa 340 799,78 zł.
Struktura kosztów działalności operacyjnej
Na wartość kosztów działaności operacyjnej największy wpływ miały wydatki związane z usługami obcymi. Ich wartość w 2022 roku wyniosła 886 174, 52 zł. Dodatkowo emitent odnotował również następujące koszty:
- wynagrodzenia ( 308 190,70 zł );
- zużycie materiałów i energii ( 168 913,11 zł );
- pozostałe koszty rodzajowe ( 159 924,49 zł );
- podatki i opłaty ( 148 266,52 zł );
- amortyzacja ( 83 844,41 zł );
- ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia ( 24 301,96 zł);
Wybrane dane finansowe firmy Constance Care S.A. za rok 2022
wdt_ID | Kategoria | Kwota na dzień 31.12.2022 | Kwota na dzień 31.12.2021 |
---|---|---|---|
1 | Przychód netto ze sprzedaży | 2.303.683,80 | 2.488.520,53 |
2 | Koszty działalności operacyjnej | 1.779.615,71 | 1.915.035,71 |
3 | Pozostałe przychody operacyjne | 3.763,49 | 65.491,85 |
4 | Pozostałe koszty operacyjne | 528,18 | 2.896,42 |
5 | Przychody finansowe | 0,00 | 16.124,37 |
6 | Koszty finansowe | 868.103,18 | 304.404,85 |
7 | Zysk ze sprzedaży | 524.068,09 | 573.484,82 |
8 | Zysk z działalności operacyjnej | 527.303,40 | 636.080,25 |
9 | Zysk (strata) netto | -340.799,78 | 344.094,77 |
Ile jest warta spółka Constance Care S.A.?
Wycena emisyjna omawianego podmiotu przedstawia się następująco:
- Pre-money valuation= 31 320 325, 20 zł
- Post-money valuation= 32 520 325, 20 zł
Obecna kampania crowdfundingowa
Emisja akcji firmy Constance Care S.A. realizowana jest przy wsparciu platformy newcrowd.pl.
Termin i kwota zbiórki
Kampania crowdfundingowa spółki rozpoczęła się 27 marca i planowo ma ona potrwać do 31 maja. Łączna pula środków jaką emitent chce pozyskać opiewa na kwotę 1,2 mln zł.
Parametry emisji
W ramach prowadzonej kampanii crowdfundingowej emitent oferuje potencjalnym inwestorom nabycie 3 000 sztuk akcji serii G. Cena emisyjna 1 sztuki oferowanych instrumentów finansowych wynosi 40 zł.
Seria, liczba i cena oferowanych akcji firmy Constance Care S.A.
wdt_ID | Seria Akcji | Cena za 1 szt. akcji | Ilość akcji |
---|---|---|---|
1 | G | 40,00 | 30.000 |
Cele emisji
Czy warto inwestować w Constance Care S.A.?
Odpowiedź na to pytanie każdy z czytelników musi udzielić sobie sam z osobna.
Niewątpliwe Constance Care S.A. to firma zbudowana na mocnych fundamentach, która swoją działalność na rynku rehabilitacji prowadzi od przeszło 8 lat. Po przebadaniu zakresu prowadzonych przez nią działań ora dotychczasowych osiągnięć można śmiało stwierdzić, że widać, gdzie w tej spółce leżą pieniądze.
Na koniec warto wspomnieć, że rynek rehabilitacji w Polsce i na świecie ma przed sobą szeroki horyzont rozwoju z uwagi na dostępne (co raz to nowsze) technologie, które znajdują zastosowanie w leczeniu schorzeń dotychczas nieuleczalnych (na przykład urazy rdzenia kręgowego).